hhhds


Aneb když se z koníčku stane úchylka :3.

Listopad 2013

Noční procházka(!) a přesto pád

5. listopadu 2013 v 20:14 | pompin |  jezdecký deník
Rozhodla jsem se, psát si i můj osobní jezdceký deník, podělit se s Vámi o mé zlušenosti z koňmi.

Přišla jsem do stáje, asi hodinku si povídala z kamarádkou, co tam má Leny, welsh ponyho. Kydat jsem nemusela, už bylo hotovo. Pak přišla Zdena, naštvaná. Říkala jsem si, že jezdit nebudeme, že ani nechci, že to nemá cenu, když je Zdenča naštvaná a má blbou náladu. Nakonec jen oznámila, že se tenhle týden nebude jezdit, protože jsou koně po očkování.
Nevadilo mi to, zeptala jsem se, jestli je můžu alespoň vyhřebelcovat a zaplést hřívu. Dostala jsem z kamarádkou (verčou) rozkazem vyčistit Leny :D :'D stím, že ji pak můžu za odměnu zaplést hřívu a Verča ocas. Nakonec se pletení nekonalo, jelikož se dohodlo, že se pojede alespoň na procházku v kroku, bez sedel - pro mě žádná novinka, beru si koně bez sedla jak jen to jde (téměř po každé když nejezdím na Czantoroj - vyhazuje ve cvalu). Už když jsme vyjížděly stmívalo se, ale měly jsme ssebou čelovku a bezpečností vestu. Jela jsem na Leny, na poničce jejíž majitelka se zřekla, že ji nikdy nikomu nepůjčí a vida, mě ji půjčila :D... Kamarádka - Verča, jela bez sedla na Czantoroj a kamarádka co mi půjčila poničku, šla pěšky stím, že bude fotit. První půlka byla skoro pořád lesem. Nohy jsem měla absolutně volně, tak jak bych je mít správně neměla, ale nebyla jsem na jízdárně a dost mě ten den bolely kolena. I na jezdecký úbor jsem se vybodla. Měla jsem botasky a dobře, pravda rajtky, obyčejnou budnu a toť vše. Leny šlapala krásně a svím větším kamarádům s přehledem stačila. Druhou půlku cesty jsme šli většinu po silnici. Leny se chtělo klusat a já jí musela opravdu hodně držet aby se mi nezrychlovala. Kamarádka měla s Czantorem malé problémy, pořád jí někam zabočoval a ona nebyla schopna si ho držet rovně. Pak jsem slyšela jak za námi jede traktor. Leny ho zvládla z malím zacukáním výborně. Czantor už trochu hůře a tak když nás předjížděl druhý traktor, kamarádce - Verče Czantor naklusal, ona se neudržela a spadla přímo před traktor.. :D Nic se jí nestalo nebojte. Byli jsme už blízko stáje a tak to koník i Verča došli pěšky :D... Myslím, že Verunka udělala dobře když nedala na mé rozmlouvání, že si nemá brát přilbu a uvěřila svému rozumu a přilbu si vzala.
Ano! Jsem ten rebel bez přilby :D

Soutěž? Cože? O.o

1. listopadu 2013 v 17:59 | pompin
Tak si říkám, jak jsem se spletla. Že tenhle svět není ještě tak marný a pak kouknu na odkaz, co mi nahodí Aša do chatu a div se nerozbrečím. Ne, vážně to není tím, že si na mě nikdo krom ní nevzpoměl, ale tím, jak hluboko jsme všichni klesli. To musíme mezi sebou soutěžit? Kdo je lepší a kdo je horší? Copak vůbec nějaké "horší" je?
Myslela jsem, že tady, kde se máme všichni rádi si máme být i rovni a ne někoho povyšovat, aby si pak mohl hrát na "něco" víc.
Nechci naštvat pořadatelky soutěže, ale ráda bych citovala kousek z komentáře a kousek přidala "Je to jen další výštěk do tmy"
Bojím se, že se tím situace už tak napjatá ještě více napne, neli praskne.

A tak se rozhoduji, zda tenhle článek vůbec zveřejnit, říkám si, že jsem to možná jen špatně pochopila, nebo co, ale bojím se, že asi nastal ten čas, kdy bych měla bez jediného slova kliknout na tlačítko odhlásit se a už nikdy na blog nechodit.
Copyright Pompin 2010 - 2013