hhhds


Aneb když se z koníčku stane úchylka :3.

Srpen 2013

Tammani

31. srpna 2013 v 17:00 | pompin
Jméno: Tammani
Plemeno: Longhornský skot
Pohlaví: Býk
Věk: 1.3.2010

Úděl na ranči: chov, chceme zachovat toto nádherné plemeno i v naší zemi.
Potomci: /hledáme/
Rodokmen: /hledáme/

Cennost modelu: 1/10 - novinka 2013 - běžně dostupný
Odkud mám model: e-shop
Kdy byl model zakoupen: první polovina 2013

Informace o fotografii:
Sony ericson experia mini x10 - fotoaparát 5mp, autofocus

Začátky - Moje první LS

30. srpna 2013 v 17:00 | pompin |  jak plyne čas
Moje první LS byla CLS 2011 poznala jsem se tam s frisullkou, dokonce jsme i kecali, se sam a setkala se s rosy, se kterou jsem se znala už dřív.
A samozřejmě i dalšími sběratelkami. Byla to fajn LS plná fajn lidí.
Na místo jsem přijela jako úplně první a ještě asi půl hoďky na Lin čekala. :) Byl to úžasný pocit vidět tolik koní pohromadě v jedné místnosti, přišlo mi to jako sen, sen sbírky jakou bych chtěla vlastnit.
Foto by Jana.Š. (Nehledejte mě tam!! :D)

Začátky - Moje první zahraniční objednávka

29. srpna 2013 v 17:00 | pompin |  jak plyne čas
Heh, no jak se to vezme, ale asi úplně první byla, když jsme se skládali na poštovné, ještě s Ťupim, asi před dvěmi roky a já z toho měla Satchma.
Jo jen Satchma :D.
hehe, to je krátký článek, ale asi k tomu vážně nemám co víc napsat, snad jen, že si pamatuji, že tam byla ještě Amálka, která si objednávku nevzala a že se sní pak Ťupi hádal :D, ale jinak asi nic :D Ani fotku nevím jakou dát.. asi satchma

challegne začátky - úvod

28. srpna 2013 v 17:00 | pompin |  jak plyne čas
Ahoj!
Rainbow přišla s novou chlallegne a to "Moje sběratelské začátky" a já se rozhodla zapojit, avšak jednotlivé body si upravit a některé dokonce vynechat.

Tady jsou moje body:
Část první - moje první
1. Moje první zahraniční objednávka
2. Moje první LS
3. Moje první opravdové přátelství sprostředkované prostřednictvím rančů a internetu.
4. Moje první grafika /aneb co zdobilo tento web v začátcích/
Část druhá - moje první úspěchy
1. První diplom
2. První (dle mého) povedený výrobek
3. Můj první úspěch na LS
4. Moje první seznámení s blogovím světem rancherek
Část třetí - moje první neúspěchy
1. Moje první sběratelské zklamání
2. Můj první sběratelský trapas
Část čtvrtá - bonusy
1. Co se nejvíce od mojich začátků změnilo vně sbírání
2. Pohled na to jak sběratelství změnilo můj život mimo blogy

No to bude fajn. :) Už se těším co mi k tomu necháte za koment. :D

Claudie z Valdštejna

27. srpna 2013 v 19:25 | pompin
Rychlé info:
Jméno: Claudie
Věk: duben 2012
Odkud ho/ji mám: ChS z Valdštejna
Papíry: VP
Rodiče: dodám
Genetika: Potkan laboratorní, husky, black, standard
Mláďata: Neměla a mít nebude
Nemoci: ///

O ní:
Claudie jsem nikdy neměla příliš ráda, po tom co se divoká "zklidnila" se stala kápem klece, dle mě moc přísným, do krve mi zryla několik holek... Přesto její koupě nelituji, uvědomila jsem si jak velký je rozdíl mezi tím zda máte potkana z CHS kde potkánky milují a mají jich tam 20 a z CHS kde na vmazlování není čas a potkánků je 40.
Claudie ke mě přišla až jako půlroční a v tomto věku je prostě už na vymazlování pozdě a když jí to v mládí nikdo neučil, že do lidí se nekouše, že jsou hodní a že nejsou jídlo, já už jí to také budu těžko učit. Přesto je to potkanka co se zase ničeho krom lidí nebojí, proto jí beru i k vodě, kde je ve svém živlu. Je to jediný potkan z mé klece, který mne kdy kousnul, né že by kousala když je v ruce, ale kouše když dám prst skrz mříže.

26.8.2013

26. srpna 2013 v 19:22 | pompin |  Deníček
Ahoj,
Asi vám dlužím omluvu, ale vinu nepociťuji, tak za co se omlouvat? Člověk stejně omluvu používá jen na to, aby se mu ulevilo, a to já nepotřebuji.
Ale jedna věc, by mě opravdu zajímala, co se to kurňa stalo? NIKDY za ty tři roky co jsem na blogu, jsem bez předchozího upozornění takhle dlouhou odmlku neměla.
Za tu dobu co jsem tu nebyla se stalo tolik věcí, že by na to jeden článek nestačil a Vás by to stejně jen nudilo, přesto se nestala žádná tak zásadní věc, kvůli které bych nemohla napsat, spíš.. Jsem neměla chuť psát, a přesto jsem na internetu byla, byla jsem na facebooku, fotila, ALS bylo fajn, a přesto jsem prostě nenapsala.
Sama nevím, proč? Vždycky jsem si otevřela editor blogu, napsala pár vět a pak zavřela, jelikož mi ty věty připadaly moc hloupé, nudné a navíc jsem nevěděla co dál psát. Mohla jsem dát fotky, profil modelu, či živého zvířete.
Nepřijde mi ani, že bych se na to cítila moc stará, jako většina těch co s blogem kvůli věku končí, myslím, že jsem došla do toho věku, který se na blogování právě hodí. Jsem malinko zmatená, nikdy jsem nebyla takhle mimo. Možná jsem prostě jen neměla čas… Ne, spíš jsem neměla náladu. A už jsme u toho.
Ani nemám náladu na obíhání, ale oběhnu, protože vím, že vy ke mně jak idioti chodíte a je Vám pak líto, že já k Vám ne a za to se Vám omlouvám, snad se to od září zlepší, jak začne škola, budu potřebovat něco, co mi od ní odvede myšlenky a blogování tuhle úlohu vždy perfektně splnilo.
Je mi to líto lidi, upřímně, mám Vás ráda a o tenhle svět sběratelů bych hrozně nerada přišla.
Aby tenhle článek nebyl jen pesimistický, mám pro Vás i pár dobrých zpráv. Dnes jsem mluvila z mamkou a mám povoleno, resp. Odvoz na následující LS: MLS 2013, WLS 2013, NYLS 2014 a CLS 2014, takže to máme hned čtyři LS v dohlednu půl roku, maminka asi začala chápat moje potřeby. Co se, ale týče modelů, v dohledné době nejspíš žádní nováčci nebudou! Ne, že bych nechtěla, ale finance nejsou. Z ALS mám tři nové koníky, všechno CMka a snad, pokud se dohodnu s Terybery, přibyde ještě jeden koník od ní.

A nakonec, fotka Bublinky, aby jste měli co komentovat:

7.8.2013

7. srpna 2013 v 10:23 | pompin |  Deníček
Ahojky,
Elegantní ohlávka a deka
prázdniny se převalili v druhou půli a já jako bych měla pocit, že jsem nestihla vše co jsem chtěla. ALS se kvapem blíží a

Taky absolutně netuším s kým budu sedět, protože ta sníž jsem seděla se nakonci roku dost jasně vyjádřila, že semnou sedět nechce a abych pravdu řekla, já sní taky ne, ikdyž tedy nevím ským si chce sednou ona, jelikož mám takový pocit, že je ještě vetší outsider, než já... pro mě to nejspíš bude nejlepší den z těchto prázdnin, samozřejmě, že ten týden u Aši i těch pár dní co tu Aša byla, bylo skvělích, ale uteklo to nějak moc rychle. Přitom se za ty prázdniny přihodilo takových nových věcí, já až přijdu do školy tak nevím zda jako první půjdu za kamarádem, co má doma taky korelu, pochlubit se mu mým Tomem, nebo zda budu řešit, že na mě všichni čumí, protože mám brýle, ano z Pompin bude od pátka oficiálně "brejlovec".
Jinak na ALS už mám téměř vše, výrobky co jsem naslibovala už se blíží do finále, cedulky vytištěné, nastříhané, koně přihlášení a teď pozor Pompin to stihla do termínu a to ještě o čtyři dny dřív! xD
Ikdyž moje cedulky budou letos poněkud zvláštní a přihlášky appě jsem poslala taky jaksi trošku zjednodušeně. :D
Taky jsem vyrobila pár nových věcí a oficiálně začla makat na nových stránkách, kde budou jen výrobky, nechci prodávat, chci to mít jen jako přehled ;). Adresu dám až si budu absolutně jistá, že je to hotové ;). Jinak kdo jedete na ALS a chtěli by jste odemě ještě nějaké potřeby pro modely, neváhejte a napište si, na ALS toho free moc k mání nebude. Možná vůbec nic...! :) Co říkáte na tenhle westernový set? Je to více jak po roce co jsem dělala western set na schleichy a to jenom proto, že mě terybery přemluvila xD.
No nic, zatím se mějte, Vaše unavená a na ALS natěšená Pompin! :)

2. challegne about me - hudba v mém životě

4. srpna 2013 v 11:09 | pompin |  Moje osoba :)
Přemýšlela jsem jak tenhle článek napsat, myslím styl. Poslouchám toho opravdu hodně, ale styli mám vyhraněné. Nakonec jsem se rozhodla vypsat nejprve čeké skupiny a vždy k nim pár řádků o tom jaký je to styl a tak a pak zahraniční a k pár dám i ukázku. ;)

Styly co poslouchám jsou punk-rock, punk, alternative rock, hard rock, indie rock, hard core, haevy metal, death metal, trash metal a poslední dobou i pop-punk (simple plan).

ZakázanÝovoce - Česká punk-rocková skupina. Byla jsem na jejich koncertě. líbí se mi, že každá písnička je jiná, ať už se to týká stylu, dinamiky tak i slov, byla to první punk-rock česká skupina co jsem začla poslouchat a také první koncert.
záměrně vybírám dvě ukázky, každá píseň s jiným námětem, jiným klipem a jiným "stylem".
Punk-popová píseň z posledního alba "Život se tě neptá"- Nech mě odejít.
punk-rocková píseň z alba "není co řeshit" - Irská
ATD - česká celkem mladá punk-rocková skupina. Oblíbyla jsem si od nich pár písniček, které mohu poslouchat pořád dokola, ale pro náročnější co se nezamýšlí jen nad slovy, ale i nad kvalitou hudby to asi moc není, přeci jen tato skupina je ta české punk-rockové sféře teprve pár let. :).
bohužel song bez klipu :(
Lituji - album "nadoraz"
Wohnout - punk- rocková skupina, takový základ.. občas mají vtipné videoklipy... :) Někdy mi i zvednou náladu, nemají všechno stejné, neohrají se a mají fajn složení.
škwor - hard rock, trash metal. Ráda je poslouchám, ale musím na ně mít náladu, určitě bych někdy chtěla na jejich koncert. Jejich klipy dávají smysl a slova.. no prostě se snima stotožňuji, občas mě i dokážou rozbrečet a jindy zase rozesmát.
Mý slzy neuvidíš, první píseň co jsem od nich slyšela.
UDG - Hard rock, alternative rock, pop rock - skupina jež mě uchvátila jednou jedinou písní a přesto jí zde musím zmínit. píseň je popová. Slova a klip, ale dají za to abych ten styl přehlédla. Tu píseň si mohu pouštět pořád do kola, křičet ji nahlas a stejně se mi nikdy neohraje.
Hvězdář, album netuším a nechce se mi hledat.
Harlej - Rorková skupina, skupina na kterou opět musím mít náladu, přesto mě baví všechny její písničky, ale nedokážu poslouchat dlouho, třeba jako u Zakázaného ovoce, kdy můžu poslouchat všechna alba, zde mě to po pár písních (10 - 15) přestane bavit, možná je to tím, že skupina hraje prostě jen výhradně jeden styl.
Harlej přirození
Totální nasazení - musím též zmínit, byla jsem na konzertu, a byli jedni z prvních co jsem začla poslouchat co se týče punk-rocku. Mám je ráda i teď, jen můj styl se specifikoval víc a oni tam již nějak nezapadají, přesto si je ráda občas poslechnu.
Kdyžbych zde měla zmínit všechny skupiny co poslouchám, bude tento článek nekonečných, z českých skupin tedy poslouchám ještě dymytry, torthary, vysací zámek, vypsanou fixu, n.v.ú, arakain, kabáty, komunální odpad, ...

Zahraniční skupiny poslouchám čím dál méně, né že by se mi nelíbyl jejich styl, to ne, ale přeci jen v angličtině nejsem zase tak zběhlá abych mohla písničky přímo překládat.

Zatox - skupina o které se toho moc neví (nejsou ani na wikině O.O), přesto mají úžasné písně/soudtracky.
Green day - snad všem známá punk-rocková skupina. Skupinu jsem si oblíbila ani nevím jak xD. Ale vím, že to byla jedna z prvních u které jsem začla hledat překlad textů do cs u nás ve třídě je poslouchá snad každý, i ten kdo poslouchá 1D. xD
21 guns z alba "21st century breakdown"
Simple plan - pop-punková a alternative rocková skupina z USA původem z francie. Skupina ež za mé poslouchaní vděčí Aše, ano Aše, která mi minulí rok posílala odkazy na ejjich songy, že jsem si je zamilovala na tolik, že jsem na ně měla ve škole i referát! Ano referát xD.
Jet lag ft Marie Maii (french version)
Nirvana - punk-rock a alternative rocková skupina, jež jsem začla poslouchat díky mému učiteli na kytaru, který když jsem mu před dvěmi lety řekla, že poslouchám metal, punk a rock a neznám nirvanu vyvalil oči a řekl, že jestli neposlouchám nirvanu, nemůžu znát dobrý punk-rock. Jestli měl pravdu, no posuďte sami.
Smells Like Teen Spirit

Linkin park - předposlední skupina, která zde bude mít tu čest videoklipu. Rocková skupina, jež se o mojí přízeň zasloužila díky jejímu specifickému stylu a rozdílnosti každé písně.
Burn it down
manowar - haevy metalová skupina, jež mě přivedla k poslouchání metalu obecně. První skupina u které se mi doopravdy líbili její písně a musela jsem si je pořád opakovat do kola. Jako píseň sem dávám tu úplně první, která mě právě přiměla skupinu poslouchat.
Die for metal
ze zahraničních skupin dále poslouchám nigtwish, iron maden,imagine dragons, mezalicu, AC/DC, Rancid...

Muzikou vpoctatě žiju, nedokážu si představit život bez sluchátek a MP3 či mobilu.
Při každé volné chvíli mám prostě sluchátka na uších a to i ve škole, doma, nebo třeba při cestě autem, vlakem, autobusem, když se učím.. Proto se nedivte, že toho poslouchám tolik, ono poslouchat za jeden den jednu písničku 3x není nic moc xD.

Copyright Pompin 2010 - 2013