hhhds


Aneb když se z koníčku stane úchylka :3.

Červenec 2013

Tom

24. července 2013 v 21:02 | pompin |  živá zvířátka
Rychlé info:
Jméno: Tom
Věk: Narozen někdy v druhé polovině května 2013.
Odkud ho/ji mám: Zverimex v Liberci
Papíry: Nemá
Rodiče: ///
Genetika: Korela chocholatá
Mláďata: ///
Nemoci: ///


O Tom:
Tom je takový můj dětský splněný sen. Ptáčka jsem domů chtěla už odmala, ještě před mým úplně prvním zvířátkem, králíčkem Kokinkou. Rodiče mi vždy řekli, že pták dělá bordel, křičí a je sním moc práce... Byla jsem toho přesvědčení že říkají pravdu, ale pak když mi bylo asi 9, 10, nebo 11 strejda pořídil svým dvou synům (mým bratránkům) papouška červenokřídlého, moc krásného, ale takového ňoumu, který se nenechá ani pohladit.
a teď o prázdninách když jsme tam z maminkou na týden byli došlo mi jak to jsou ensmírně zajímavý tvorové, myslím ptactvo obecně.
Hned jak jsme odtamtud odjeli začla jsem prohledávat net a jledat všemožně něco o dvou papoušcích a jednom pěvci, tedy o korele, andulce a kanárkoj. Nakonec už rozhodnutá, že si koupím korelu jsem odjela k Aše.
Tom je moc chytrý papoušek a i az tu chvíli co ho mám toho spoustu pochytil.

krmení našich svěřenců

23. července 2013 v 11:24 | pompin
Zvířatům, kromě granulí a suchého krmiva samozřejmě podávám i zeleninu, ovoce, čerstvou pitnou vodu a mnoho dalšího. Postupně budu tento článek doplňovat o další informace a postřehy.

Hlodavci

Všechny hlodavce co mám doma krmím jednou stejnou krmnou směsí. resp. Myš, křečka, morčata, potkany. Jedná se o základní krmnou směs pro malé hlodavce, kupuji ji na kilogramy v místních potřebách pro zvířata za celkem slušnou cenu 23kč/kg, za týden ji moje zvířátka spapají asi 5 - 7kg.

Zvířátka ji papají celkem z chutí, ale vzhledem k její chudosti jí je nutné doplňovat i o nejrůznější doplňky.

směs se skládá z obilovin, slunečnicových semínek, kukuřice, senových granulí a svatojánského chleba.Jako další základní krmivo používám kukuřičné lupínky, velmi oblbené jsou namočené v jogurtu, nebo jen tak suché jako pamlsek.

Nejoblíbenější jsou asi u potkanů a myšky, ale dobře je přijmá třeba i křeček, nebo morče, ověřené je mám i u pískomilů a králíka.

Doporučuji podávat jen jako doplněk stravy a ne jako hlavní zdroj.

U osmáků podávat jen velmi zřídka.


Seno podávám jen kupované, vždy kontroluji datum výroby (naskladnění do sáčků), čím mladší seno je tím lépe. Seno také nesmí být prašné. Seno dávám morčatům a jako stelivo do domečků občas myšce a křečkovy, u potkanů se mi neosvědčilo.

Seno tvoří základ potravy u morčat a králíků, u ostatních hlodavců se názory na podávání různí. Někteří chovatelé se bojí parazitů, jiní seno podávají třeba i u potkanů, kteří ho s chutí přijmají.

seno kupuji ve velkých balících v potřebách pro zvířata, jeden pytel stojí asi 40kč, existují různé druhy - s mátou, mrkví apod, mě se nejvíce osvědčilo to obyčejné.


Korela

Jako krmivo pro korelu používám základní krmení pro malé papoušky od Darwina se speciálem vitamínů. U nás stojí 45kč/1kg

krmivo se skládá z prosa, slunečnice, obilovin a vitamínových kuliček ( na fotce červené a zelené)

Mé korele chutná, ale přijde mi, že slunečnic je tam až moc, proto se bojím, že časem bude moje korela tlustá a tak asi začnu kupovat krmení jiné a navíc mi přijde až moc drahé.


Rybičky

Rybičky krmím jen kvalitním krmivem z velkým obsahem vytamínů a hlavně nekalícím vodu a netlejícím na dně. Krmení kupuji od značky Tetra.

Rybičky krmení přijmají z chutí a vždy se na něj těší.

krmení kupuji poněkud dražší, toto stojí asi 150kč.

Jedná se o granulky, nesmrdí a mají pěkný obal, jsou určeny všem okrasným rybám.

Meri

23. července 2013 v 6:27 | pompin |  živá zvířátka
Rychlé info:
Jméno: Meri
Věk: netuším, asi někdy v květnu 2013
Odkud ho/ji mám: Zverimex náchod
Papíry: Nemá
Rodiče: ///
Genetika: Myš laboratorní
Mláďata: Neměla a nebude
Nemoci: ///


O Meri:
Merinku mám doma docela krátce, ale úplně změnila můj pohled na myšky. Je chytrá a bystrá. Ochočila se hrozně rychle. Miluju pohled na to když spinká :3.

20.7.2013

20. července 2013 v 19:22 | pompin |  Deníček
Ahojky lidi, u Aš je to moc fajn, pomáhá mi zapomenout na problémy, ketré by mě jinak dostihovaly, kdyžbych byla doma. Měla jsem jet už dneska, ale nakonec jedu až zítra ve 2 z liberce.. mno.. Dneska jsme byli celí den doma, koukali na filmy, až před chvílí jsme si šli koupit nanuky do penny, ještě máme v mrazničce nanukáč na noc :3. Každopádně ALS se kvapem blíží se já jsem ještě vůbec nezačala s přípravami, jediné co mám, je, že ho mám zaplacené.
Teď budu doma sama týden a pak přijede Aš k nám.. I tak to, ale bude dlouhý týden. Na FB občas na svůj profil přidávám nějaké fotky, tak koukněte ;).
Vím, že jsou prázdniny a já neobíhám, ale předevčírem jsem oběhla přes 50 blogů a mám jen 12 komentářů... :( to zamrzí.
Taky jsme tu vyráběli, Aša překážky a já dvě anglický sedla, jednu uzdečku bez podhrdeláku a jedny kapsičky za sedlo xD...
zjistila jsem, že poslední dobou sem dávám nějak moc mých fotek (jakože fotek na kterých jsem já)... xD no.. tak ještě jedna aby toho nebylo málo xD

17.7.2013

17. července 2013 v 8:28 | pompin |  Deníček
Ahojky, jsem u anežky na ntb, jelikož na mém nefunguje klávesnice. :(.
Včera jsme byli v Liberci, koupila jsem si tam korelu a dva krysáky, jejich foto dám až do jejich profilů. Zatím jsem je nefotila. A anežka má novou myšku. Kdyžby jste věděli návrh na jména potkanic tak pište do komentů, korelák dostal jméno Tom. Včera už mě stihl klovnout -_-. Jinak jsme si z Anežkou koupili kupu energiťáků. asi 8 monsterů a 6 big shocků. :D
Plánuji taky napsat článek na tém týdne, jen si tam změnit pár písmenek, uvidíte xD.
Jinak Anežka je na mě asi nasraná, jí tu budím. xD. Dneska jdem s jejím psem na veterinu (s meginkou) má něco s očkem. :( a taky chceme vyrábět, ale to se všechno ještě uvidí. Jaj to jsou zase krátký dny na ranči, to je tak když píšu jenom o tom co se dělá.. :D No.. :D
Bože ta korela tu pořád řve a anežku to očividně deptá :D -_- :(.
Dobře a pár foteček:
*Na fotkách Storalee Barbaro, úžasný model. :)*

7.7.2013

7. července 2013 v 11:36 | pompin |  Deníček
Ahojky lidi, osmina prázdnin za námi. Well. Už asi týden si promýšlím co mám napsat a sakra, teď to nejde.
Hele, radši to nečtěte, ať se ta deprese, nepřenese ještě na vás.. Nechci Vám zkazit prázky..
Mám psát svoje pocity? Fajn..
Smutek, radost, zklamání, vinna..
Upřímě jsem si prázdniny představovala úplně jinak, přijde mi jako by nebyli o nic lepší, než školní rok. Pořád samá buzerace tipu "neseď u toho PC, když je venku hezky", "Nechceš jet někam na výlet?", "Starej se o ty zvířata když už jich máš tolik..", "Nemám peníze na zbytečný utrácení za věci co vůbec nepotřebuješ.".
Jo to poslední slyším stále častěji, ale co je vlastně to co potřebuji? Jídlo? Ne.. Ikdyž mi ho čím dál častěji máma nutí, jelikož se bojí, že se ze mě stane anorektička.. well, já vážím 65kg, mám 180cm, za poslední rok jsem nabrala 15kg, ale bude ze mě anorektička.. Já jen poslední dobou nemám na jídlo chuť.. Je mi věčně blbě od žaludku, bolí mě hlava a když ne to, musím pořád myslet na věci, který jsem udělala špatně, který jsem mohla udělat líp, co bude až skončí prázdniny, že příští školní rok nedám... Asi by ke mě sedělo "A někdy žijem jenom vírou, to když nám život mizí mezi prsty..."
A to doslova, protože upřímě já už jaksi ztrácím smysl toho mého života.. Pro nic se neumím rozhodnout, jsem smutná, věčně semnou není řeč a nechápu samu sebe, což je nejhorší, když se člověk nedokáže pochopit. Vážně se tomu říká dospívání? Protože jestli jo, tak jsem happy, mám alespoň nějakou naději, které se můžu chytnout, že to časem bude dobré. Já chci být zase dítě, ničeho se nebát, nečelit problémům, žít beztarostně.. Ve školce si hrát s kamarády a odpoledne chodit spát, mít kamarády z řad plyšáků, být nepochopené malé dítě.. Ničeho se nebát, žít rád, těšit se na další den, nemít povinnosti a hrát si jen..
A tak končí naše roky,
zahlazuji po tobě tvoje stopy,
a tak končí naše cesta společná,
nutno říct že nikdo neumírá,
jenom zastávka konečná.

ztrácím se po tobě tvá vůně,
nekonečná, hříšná,
tak už to bývá,
nikdo neumírá,
jen jedna lidská láska,
živá.

Pro mě prázdniny nemají smysl, je to ještě horší, myslela jsem, že to bude ok, ale není, je to ještě horší, mám mnohem více času na přemýšlení, na "nic nedělání" a na blbé nápady...
Snažím se zabavit jinak, připravuji se na ALS, kde mě tedy štvou ěnkteré kategorie, hlavně sch.. ale co už, nejde přece o katehorie a výhry, ale o ten pokec z ostatním..
A co dělám?
Už druhý den prosezuji u PC.. Jo baví mě to.. Učím se ve PS a dalších grafických programech.. Fotky nějaké jsou.. já vám je sem dám.. protože vím, že kdyžbych je nedala, nikdo neokomentuje, jelikož neobíhám.

To jsem já.. a pes.. nenamalovaná, neučesená, ale sjem to já..
Copyright Pompin 2010 - 2013