hhhds


Aneb když se z koníčku stane úchylka :3.

Červen 2013

Sadness

21. června 2013 v 11:24 | pompin
Name: Sadness
Show name: RSS Sadness
Význam jména: Smutek, zármutek
Výslovnost:
Přezdívky: Sad, Ness

Kód na ranči: RSS.Coll.Of.K.Sh.09.Tah.X (rozluštění kódu)
Věk: 15.8.2009
Pohlaví: Klisna
Plodnost: Neznáme její původ, ale i tak plánujeme potomky.
Potomci: Plánujeme
Rodiče: Otec: /// Matka: ///
Plemeno: Shire horse
Zbarvení: Grey
Znaky: ///

Zaměření: Tah, ale i rekreace a jízda bez sedla, občas hipoterapie.

Ocenění: ///


O modelu:

Cena: 100kč
Vzácnost: 2/10
stav: 10/10
OF/CM: OF
Rok uvedení na trh: 2008
Rok stažení z trhu: ///

Salem

21. června 2013 v 11:15 | pompin
Name: Salem
Show name: RSS Salem
Význam jména: Město, kde byli pořádány hony na čarodějnice.
Výslovnost: Salem
Přezdívky: Sal, Salík

Kód na ranči: RSS.SM.Of.H.QH.01.wes.X (rozluštění kódu)
Věk: 20.5.2001
Pohlaví: Hřebec
Plodnost: Plemeník, plemene american quater horse
Potomci: Jsou
Rodiče: Otec: /// Matka: ///
Plemeno: American quater horse
Zbarvení: Plavák
Znaky: ///

Zaměření: Rekreace, především pro western, na to, že je to hřebec, je pod sedlem velmi spolehlivý a klidný.

Ocenění: ///


O modelu:

Cena: Nevím je ze setu ponedroosa ranch
Vzácnost: 7/10
stav: 9/10
OF/CM: OF
Rok uvedení na trh: 2010
Rok stažení z trhu: 2010

20.6.2013

20. června 2013 v 20:00 | pompin |  Deníček
Ahojky,
co je nového? Vlastně nic moc, asi jen to, že jsem doma nemocná a že jsem vyráběla. :D Vyráběla jsem na falbellku a psa, anglický set a kšírky :D Fotky až na konci, jelikož vždycky když dám fotky nikdo pak ten článek nedočte a vždycky jen koukne na fotky :D
Chtěla bych Vám taky oznámit, že zítra, nebo pozítří vyjde info článek jak to tu bude vypadat, nebo spíš nevypadat o prázdninách... A taky! začla jsem přemalovávat traita.. Ano! Děda mi pomohl odřezat hřívu na mohér a já ho dneska natřela bílou barvou.. :D. Taky dokončuju svůj obchůdek, resp. prezentační web s mými výrobky. Končím s prodejemi přes net, budu prodávat jen na LS a to pokud ještě.
Poslední dobou už mě vyrábění pro ostatní tolik nebaví, nebudu vám lhát, nestojí mi to za to a ani nemám tolik materiálu.
Omlouvám se za dnešní profily, chci to už dotáhnout dokonce, alespoň ty schleich koně, BH si nechám na prázdniny a pak přijdou na řadu ostatní zvířata.. :/
Tady slíbené fotečky setu na falču a kšírek.

1. challegne abou me - Zvířata a já, aneb proč jsem vegetariánem..

19. června 2013 v 20:36 | pompin |  Moje osoba :)
Zvířata? Co je to vlastně za slovo? Hmm.. Jsou zvířata a lidé, ale lidé mohou být zvílřata také. Zato třeba takový potkan ten prostě zvíře je, ikdyž se často chová líp než člověk, který je zvířetem nazýván.
Proč si křesťani myslí, že zvířata nemají duši? Hledají výmluvu proto aby je mohli vraždit, krvelačně vraždit. Jsou mnohem horší než skuteční lidští vrazi, lidští vrazy vraždí sobě rovné, ale za to oni vraždí ty jež se nemohou bránit.
Vím, že vy to tak neberete, ale když jíte třeba řízek, dokázali by jste tu slepici/kuře/prase/krávu/tele/ovci/... doopravdy samy zabít?? Měli by jste na to žaludek?? Víte vůbec co jíte? NE!
Bojíte se to zjistit, bojíte se představovat si jak asi vypadalo telátko z něhož zbyl teď jen blbí kus masa, že kvůli vám muselo zemřít, že nemohlo prožít krásný život na pastvinách, že nemohlo mít další telátko... A že to vy jste ho odsoudili ke kruté smrti a to opravdu kruté. Že jen kvůli tomu aby jste měli na talíři "něco lepšího" byla zabita duše. Duše stejná jako ta Vaše, duše co cítila bolest, co chtěla žít, co chtěla milovat a co měla city.
Občas když zavřu oči představuju si sebe v té situaci, kdy se o mě nejprve starají jako rodiče doma a pak mě najednou v lepším případě hrubě vytáhnou za uši z postele, dají k hlavě nastřelovací pistoli, aby ušetřili náboje, střelí a ještě živou mě podříznou a sednou si na mě, aby ve mě nezůstala ani kapka krve a pak mě rozřežou na malinkaté kousíčky, čtvrtinu ze mě sežerou a zbytek přijde vniveč.
A právě když si tohle uvědomím, nechápu jak jsem mohla tak dlouho to maso žrát.. Nechápu jak jsem mohla vědomě (?) ubližovat...
Možná jsem dostatečně nevěděla jak to "chodí"... Ale ne tím to nebylo.. Jsem vrah, tohu už mě nikdo nezbaví, ale přestala jsem z vražděním, ikdyž pozdě, tak přece.

Víte je to i kvůli tomu, že jsem nedokázala žít s pocitem, že se doma mazlím s mími "zvířecími" miláčky a někde opodál vraždí úplně stejně krásná "zvířátka" jen pro to abych měla co na talíř..

Já zvířata miluju mnohem více než lidi.. Nechápu jak můžete být tak blbí a ubližovat jim, když vám nic neudělali.

Challegne about me

17. června 2013 v 19:00 | pompin
Ahojky, no, napadlo mě, co kdyžbych taky uspořádala nějakou challegne?
A pak mě došlo, ale ne, já jí pořádat nemusím ať si jí každý udělá tak jak chce a tak přicházím z nápadem, co prostě v 10. dnech (bodech) představit samu sebe, vybrat si určitá témata a na ně challegne psát?
A tak přicházím s tím, že každý si napíše 10. bodů/témat a na ně napíše vždy jeden článek, ke kterému přidá třeba nějaký pěkný obrázek, nebo jeho fotku.
Takže tu jsou moje body:
1. Jak ovlivňují zvířata můj život.
2. Hudba v mém životě
3. Foťák a moje ruce
4. Blogování, fejsbůk a ostatní chaty
5. Modely
6. Moje povaha
7. Pořádek a úklid
8. Sbírání věcí
9. Škola
10. EMO a ostatní styli co ovlivňují můj život

No tak to je 10 o mě :D Každý den od zítra vždy v 19 vyjde jeden článek na téma zmíněné výše.

16.5.2013

16. června 2013 v 21:56 | pompin |  Deníček
Ahojky, teď když to píšu, sedím ve vlaku na cestě od Aši domů.
Moc jsme si to tam užili, hlavně ten první den, nebo spíš večer a noc, kdy Storalee spala v mým spacáku před stanem na trávě, protože nebyla schopná dojít až do stanu. :DD
Jinak včera oslavila Ajbeas třetí narozeniny, ale co je vlastně k slavení, když je to spíš k smutku? Ano je fajn, že se můj potkánek dožil nadprůměrného věku, potkánek co má rodiče sourozence, byl na dvou operacích, chybí mu packa a má zlomenej ocas. Je to vlastně skvělé, protože je to i taková moje vizitka, že se o ty zvířata umím dobře starat.
Všichni její sourozenci už jsou bohužel po smrti ona je poslední, která žije, její poslední sestra zemřela téměř před rokem. Je k vzteku, že je ten život těch našich mazlíčků tak krátký!
Jinak jsem si včera koupila novou potkanku, jmenuje se Safira a je úžasná. J
Taky mám spoustu fotek, ale nechci je sem dávat všechny najednou, takže jsem dám jen jednu, kterou jsme fotili z Ašou spolu. Resp. Mě to napadlo, já fotila a Aša pomáhala realizovat, ale musím jí zmínit, protože jsem to slíbila. :D
Upřímně, tohle je moje úplně první fotka modelu, která má dle mého svojí "hloubku". Prostě je o něčem.
Nebudu zvlášť psát, co jsme kdy dělali a co kdy ne, prostě jsme si to dle mého užili. J)
Teď mám špatnou náladu. Zítra je škola a zase všechno půjde tak jako dřív… Štěstí, že už jsou za pár dní prázdniny. Těším se na ně od minulého roku celí rok.. Prostě je to doba, kdy můžeme být s Ašou spolu dýl jak dvě noci..

No nic, tak já zase jdu. Omlouvám se, že moc neobíhám. Dneska Vás oběhnu a zítra taky, ale pak se zase musím učit a máma ještě chtěla něco okolo počítače tak nevím, jak budu všechno stíhat. Jinak tu zase máte přednastavený články na hafo dní dopředu, takže tu 100% každý den "něco" bude…

13. bláznivá challegne fotografa - Místo, kde fotím jenom z nouze

16. června 2013 v 19:00 | pompin |  bláznivá challegne fotografa


Místo, kde fotím jenom z nouze

No, původně jsem myslela na zahradu před naším panelákem, ale když jsem pak přemýšlela, jsou tam i místa, kde fotky vyjdou docela pěkně.
Během projíždění fotek jsem, ale přišla na místo kde fotím poměrně často, když jsem nemocná a nemůžu jít ven, nebo jsem na to moc líná.
Je to náš balkón. :D

12. bláznivá challegne fotografa - Místo, kde je focení nejpříjemnější

15. června 2013 v 19:00 | pompin |  bláznivá challegne fotografa

Místo, kde je focení nejpříjemnější

Tohle je jedna z mála otázek na kterou znám ihned odpověď. A upřímě když tohle píšu, tečou mi slzy po tvářích. Proč? To je jednoduché. To místo, je místo kde bydlí nejlepší osoba na světě, to místo je místo, které znám už od svého narození. To místo je místo na němž jsem prožila ty nejhezčí chvíle mého života. To místo je místo, kde žil 7 let z 8 let svého života můj králíček Kokinka, moje první zvířátko vůbec. Kde jsou pochováni Mínuška (1.potkan), Max (taky 1. potkan), Kokinka (králíček) a spoustu dalších mých miláčků.
Miluji, když je léto a já mohu na zahradě lozit po stromech, otrhávat třešně, hrabat listí, houpat se na houpačce.
Miluji hrabání se ve vzpomínkách na půdě, kde mi u toho asistují pavoučci jež tam mají své domovy.
Miluji mojí prababičku jež tam bydlí a je jí 97 a ona je tou nejlepší osobou na světě.
Jedna z mých prvních fotek modelů a fotek na digitální fotoaparát vůbec. Do začátku školního roku 2010 jsme totiž měli doma jen analog.
Tato fotka se mi líbí dodnes, myslím, že je jedna z mých nejpovedenějších.

11. Bláznivá challegne fotografa - detaily, které ráda fotím

14. června 2013 v 19:00 | pompin

detaily, které ráda fotím

Nevím jestli se to tak úplně počítá do detailů, ale hrozně ráda fotím detailní portréty hlav modelů :D. Ty oči, hříva, pusa, no prostě něco mě na tom přitahuje.

10. bláznivá challegne fotografa - disciplína, kterou téměř nefotím.

13. června 2013 v 19:00 | pompin |  bláznivá challegne fotografa

Disciplína, kterou téměř nefotím.

Tak tohle je jednoduché, napadlo mě to hned jakmile jsem si všimla tématu 10. challegne. :D
Je to takové to běžné.. kůň, sedlo, uzda, jezdec. To mě vážně nebaví. Je to prostě ohrané a nudné. No co říct.

9. bláznivá challegne fotografa - disciplína jejíž focení zbožňuji

12. června 2013 v 19:00 | pompin |  bláznivá challegne fotografa

Disciplína jejíž focení zbožňuji

Haha to je vtipné, vzhledem k tomu, že já většinou fotím koně jen tak ve volnosti :D. Ale dobře, budu konkrétnější. Nejradši fotím koně v souhře s člověkem. Bez sedla, jen tak a k tomu se nejlépe hodí elfové a jejich koně :D Baví mě fotiti tak aby světlo udělalo nejrůznější nadpřirozené bludy, třeba klidně i koně přepálilo.

8. bláznivá challegne fotografa - barva koně, co se snad nedá vyfotit

11. června 2013 v 19:00 | pompin |  bláznivá challegne fotografa

Barva koně, co se snad nedá vyfotit.

Asi stejně jako u barvy co se mi fotí nejlépe. Je to podle prostředí a počasí kde fotím. Ale dobře abych to upřesnila, jsou to hlavně tmavší lesklá zbarvení. Když jsou na slunci mají přepali a když je zase šeredně zaniknou.

7. bláznivá challegne fotografa - Barva koně co se mi nejlépe fotí

10. června 2013 v 19:00 | pompin |  bláznivá challegne fotografa

Barva koně co se mi nejlépe fotí

Jejda, no to bude těžké, nemám nějak vyhraněnoé barvy co se mi fotí nejhůř a co zase nejlépe. Když třeba svítí sluníčko a je zima vezmu ven hnědáka, vraníka, nebo prostě nějakého výraznějšího koně, když je léto a počasí nic moc hodí se plavák, palomino, nebo i barevnější paint.
Záleží prostě na počasí a místě kde fotím.
Ale je fakt, že poslední dobou ráda fotím fantsy koně, vzhledem k jejich zdobení vyniknou téměř všude. :)

10.6.2013

10. června 2013 v 15:52 | pompin |  Deníček
Ahojky,

na náš ranč dorazí hned několik nových modelů a tak se musím hned pochlubit :D.
hmm kde začít :D CO u krav?
Takže jako první přijde texaský longhorský býk ´, tenhle šmudla už se mi líbí od začátku roku tak si ho prostě musím pořídit :D
Jako další psí stvoření fenka australského ovčáka :D
No, málem bych zapoměla na veverku :D :'D
A pak taky jedna postavička :)
A pak taky na tohoto krásného beránka :D
No a jako koník dorazí tato falabellka :D
No a jako jediný zástupce jiné zančky než schleich přijede ještě collecta kobča :)
A celé to uzavře schleich klisna grošáka :)

Adictis

10. června 2013 v 9:12 | pompin
Name: Adictis
Show name: RSS Adictis
Význam jména: ///
Výslovnost:
Přezdívky: Adik

Kód na ranči: RSS.Sch.CM.K.Mus.11.Div.X (rozluštění kódu)
Věk: 10.5.2011
Pohlaví: Klisna

Plodnost: Skvělé geny po divokých mustanzích
Potomci: Budou
Rodiče: Otec: Neznámí divoký mustang Matka: Neznámí divoký mustang

Plemeno: Divoký mustang
Zbarvení: Plavák
Znaky: ///

Zaměření: Divoký, asi zůstane jen pro velmi zkušené jezdce.

Ocenění: ///


O modelu:

Cena: Nevím ("dala" mi ho Aša)
Vzácnost: 3/10 (made in germany)
stav: 10/10
OF/CM: CM by me
Rok uvedení na trh: WTF? :D
Rok stažení z trhu: CM :D

8.6.2013

8. června 2013 v 19:13 | pompin |  Deníček
Ahoj...
No co říct.. Asi jen to, že mám novej mobil, je to sony ericson xperia mini, až na to, že je to malí je to celkem šikovný, bych ani neřekla.. :D Moje podmínka na mobil byla, že to musí mít wifi, android a alespoň malinko slušnej foťák :D
Jinak neozývám se, jelikož sem se teď sama nedostala asi 3 dny na PC a když tak vždy jen na malou chvíli a jen rychle vyřídit to co jsem potřebovala.
Dneska jsem ani nespala doma :'D.
Zrovna sedím u TV, je tu i babča, děda a maminka.. Maminka píšu záměrně, ani nevíte jak ji mám ráda, ikdyž sem na ní občas naštvaná, je to ta nejlepší osoba na světě. Zrovna po ní lozí Ajbeas. :)
A ještě jedna věc! Začlo mě bavit hrát šipky! :D Čím to? No já nevím, že bych nějak moc často chodila do hospody?? :D
Zrovna dneska jsem si říkala, že si objednám z netu asi 5 schleichů a kurva, zjistila jsem, že mi jaksi došla paměť na paměťové kartě, jelikož hudba co poslouchám zabírá kompletně asi 17GB.. :D
Žádné nové photos nemám.. :D Jen moooc pěkné video, no radši od 15 let ;) :D

Desperado

5. června 2013 v 6:00 | pompin
Name: Desperao
Show name: RSS Desperado
Význam jména: zoufalec z Francouzštiny
Výslovnost: Desperado
Přezdívky: ///

Kód na ranči: RSS.Sch.///.H.DarP.13.///.X (rozluštění kódu)
Věk: 12.2.2013
Pohlaví: Hřebec

Plodnost: Očekáváme skvělé geny ze strany otce.
Potomci: Budou
Rodiče: Otec: Hledáme Matka: hledáme

Plemeno: Dartmorský ponny
Zbarvení: Honey bay
Znaky: ///

Zaměření: Hříbě

Ocenění: ///


O modelu:

Cena: Nevím
Vzácnost: 3/10 (made in germany)
stav: 10/10
OF/CM: OF
Rok uvedení na trh: 2012
Rok stažení z trhu: ///

4.6.2013

4. června 2013 v 17:17 | pompin |  Deníček
Dnes jsem byla doma, nebylo mi dobře.
Vyrobila jsem jednu ohlávku na Sch, ale moc se mi nepovedla, má moc velkej podhrdelák. Ohledně pár věcí.. no udělala jsem si jasno v osobním životě. Ikdyž pár věcí mi stále uniká.
Pamatuji si jak jsem si říkala, že se sbíráním nikdy neskončím, že budu sbírat do smrti.. Ta iluze se nezměnila, jen tam přibylo jedno slůvku: Chtěla bych abych se sbíráním nikdy neskončila. Už to neslibuji, už si to jen přeji. Jo mimochodem, měla jsem doma všechny velikosti modelů, všechny druhy.. krom tedy velkých stounů, ale tak to je dost podobné tradíkům a čím to kurňa je, že se zase vracím k těm schleichům?
Já vám to řeknu.. To oni mě přivedli ke sbírání, to oni mi dali to co teď mám, to oni jsou ti nejlepší, takoví akorát do ruky, no prostě skvělí.
Jinak děkuji za pochvalu CMka, moc to pro mě znamená.
A abyjste neřekli, že pro Vás nic nedělám další můj velevýtvor:

Krev je všude,
I takto žít jde.

Každý život jednou skončí,
Nikdy však se nerozloučí.

Všude jen ta pachuť krve,
Sluch slyši jak srdce bije,
Jak se snaží udržet tu slabou nitku,
Nitku jež končí detektivku.
Ta detektvka má i jméno,
Její jméno není jedno,
Každý má to jinak.

Ta moje nese jméno fuck...

CM Adictis

4. června 2013 v 7:00 | pompin
CM je původním moldem hřebec mustanga schleich. Jednou ho u nás zapoměla Aša, řekla bych, že úmyslně, po tom co jsem ho nabarvila na růžovo a dala mu zlatej roh ze špejle.. :D
No a předevčírem 31.5 mě napadlo ho skusit dodělat, nejprv jsem z něj chtěla dodělat toho jedorožce, doladit odstín a roh a tak, ale pak jsem si říkala, že ne, že si raději zkusím nějaké zbarvení co jsem ještě nedělala a když se mi to nepovede.. no Aša ho stejně chtěla nějak "zničit" na nějakou scénku.
Zbarvení bylo hned jasné, neměla jsem totiž bílou barvu, jen opravdu světlounce krémovou, která by se pravda s trochou bílého pastelu dala předělat na sněhově bílou, ale rozhodla jsem se toho využít a hned od začátku už jsem přesně věděla jak chci aby koník vypadal, nespoutaná klisna mustanga v plavé barvě z černým ohonem.
Na netu jsem si tedy našla fotku a pustila se do malování.
Koníka jsem měla již z doby co u nás byla Aša, předělaného na klisnu a odřezanou hřívu a ocas, tak aby byl připraven na mohér.
První den jsem udělala jen první lehký nátěr základní barvy a druhý den zase jen pár nátěrů základu. Dnes 2.6 jsem natřela poslední vrstvu základní barvy a asi po hodině začala malovat očka a stínovat, očka se nepovedli a zakreslené vypadali blbě a tak jsem se rozhodla, že to vyřeším mohérem. Mno.. koník nevidí :D
Stínování byl teda horor, nejprv jsem vystínovala tělo hnědými a žlutými uhli a pak začala nohy a čumák, jenže mě předtím nenapadlo tu žlutou a hnědou zalakovat, takže jsem měla po celém koníkovy černé šmouhy od mých prstů :D.
Nakonec se mi to nějak povedlo, nejhorší šmouhy jsem smila vodou a znovu natřela pastelem. Koníka zalakovala matným lakem a nalepila mohér (zase blbě, ale už vím pro příště jak na to!)
Malinký problém se naskytl při lepení ocasu. Koníkovy jsem totiž musela nechat širší pahýlek původního ocasu aby stál a tak to trošku prosvítalo, musí se to vždycky malinko upravit no.. :D
Koník je tedy malován akrylovou barvou, pouze jednou a to světle béžovou, suchým pastelem, kopyta a nozdry černý lak na nehty a hříva a ocas je z černého bambusového vlákna.
A jak se mi vydařil.. posuďte samy.

Livre D'enfants

3. června 2013 v 6:00 | pompin
Name: Livre D'enfants
Show name: RSS Livre D'enfants
Význam jména: Dětská kniha z Francouzštiny
Výslovnost: Livre dofont
Přezdívky: Livre

Kód na ranči: RSS.Sch.///.H.DarP.05.Rek.X (rozluštění kódu)
Věk: 17.10.2005
Pohlaví: Hřebec

Plodnost: Velmi dobrý plemeník
Potomci: Desperado
Rodiče: Otec: Hledáme Matka: hledáme

Plemeno: Dartmorský ponny
Zbarvení: Honey bay
Znaky: ///

Zaměření: Western

Ocenění: ///


O modelu:

Cena: Nevím
Vzácnost: 3/10 (made in germany)
stav: 10/10
OF/CM: OF
Rok uvedení na trh: 2012
Rok stažení z trhu: ///
Copyright Pompin 2010 - 2013