hhhds


Aneb když se z koníčku stane úchylka :3.

Srpen 2012

End perfect days

28. srpna 2012 v 17:49 | pompin
Ahoj,
dnes jsem se vrátila od Aši, byli to dokonalé necelé dva týdny! Nejprve jsem 3 noci spala já u Aši a pak ona 6 nocí u nás a já zas 3 noci u ní :)). Bydlíme od sebe 150km, ale přesto jezdíme tam a sem a sem a tam! Další "best" zpráva je, že na naší LS (mojí a frisullky) pojede i Lintith!!! Ano pořadatelka troufám si říct nejslavnější LS v ČR zavítá i na tu naší XLS!!! Oficiální web http://xmas-ls.weebly.com/ předposlední zpráva, nevím jestli dobrá, nebo špatná je, že se asi budeme na nový rok stěhovat na jinou adresu, nebude tam už ".blog.cz", ale jen ".cz". Ano... Maminka je tak hodná a je ochotná mi zaplatit doménu... Ale! Záleží to i na Vás, rozhodnutí není definitivní a o Vaše vyjádření bych chtěla poprosit do koomentů, je to pro mě důležité, proto buďte prosím důslední, chci slyšet, zda jste pro stěhování, nebo proti, název ranče i moje pezdívky by zůstali zachovány, jedná se jen o stěhování na jinou doménu, než je blog.cz. Poslední zprávou je, že máme sedlovnu a klubovnu pro jezdce! Vyklidili se mi dvě patra v šatní skříni a tak jsem je hned využila, první patro je pro tradi a to druhé asi pro stablíky, ale ještě nejsem na 100% rozhodnuta zda ho nepřenechám raději schleichům. Našla jsem ve skříni zpoustu užitečných věcí, třeba repráčky k ntb! Konečně! Takže mi to řve nahlas jak kráva a rodiče nadávaj, ale myslím, že jim to neni moc platný :D.

Mějte se hezky, Pompin :)).

Seabiscuit

24. srpna 2012 v 22:21 | pompin
Name: Seabiscuit
Show name: RSS Seabiscuit
pohlaví: hřebec
Věk: 5 let

Plemeno: A1/1
Zaměření: Dostihy
Chovnost: Uvidíme
Zbarvení: Tmavý hnědák?

Povaha: Temperamentní a rychlí hřebeček
Rodokmen: Otec: ?
Matka: ?

Cena: set seabiscuit
Datum koupení: srpen 2012
Rok výroby: ?
Výrobce: Breyer

Magic Fire

24. srpna 2012 v 13:42 | pompin
Name: Magic Fire
Show name: RSS Magic Fire
pohlaví: Klisna
Věk: 5 let

Plemeno: Frís
Zaměření: Není obsednutá, chov
Chovnost: Bude hříbě!
Zbarvení: Vraník

Povaha: Nespoutaná, nepovedlo se nám ji ani obsednout, takže je a asi i zůstane neobsednutá.
Rodokmen: Otec: ?
Matka: ?

Cena: 107kč
Kde byl koupen: Pompo, Náchod
Datum koupení: 31.července 2012
Rok výroby: ?
Výrobce: Schleich

Max

22. srpna 2012 v 21:35 | pompin
Name: Max
Show name: RSS Max
pohlaví: Hřebec
Věk: 4 roky

Plemeno: Pinto
Zaměření: western, pleasure, barell reacing

Cena: Waiting for santa set
Kde byl koupen: TH
Datum koupení: někdy před vánoci
Rok výroby: ?
Výrobce: Breyer

Siggy

22. srpna 2012 v 21:31 | pompin
Name: Siggy
Show name: RSS Siggy
pohlaví: Klisna
Věk: 8 let

Plemeno: Knapstupper
Zaměření: drezura, výstavy
Chovnost: Uvidíme
Zbarvení: Leopard appalosa

Povaha: Na svůj věk, má rozum.
Rodokmen: Otec: ?
Matka: ?

Cena: 5e
Kde byl koupen: Tenhle je druhý, tomu prvnímu se ulomilo na dovolené ucho, přišel v srpnu.
Datum koupení: srpen 2012
Rok výroby: ?
Výrobce: Breyer

Satisfaction

22. srpna 2012 v 21:25 | pompin
Name: Satisfaction
Show name: RSS Satisfaction
pohlaví: Klisna
Věk: 6 let

Plemeno: A1/1
Zaměření: Dříve dostihy, momentálně u nás na rekreaci a hobby popř. chov
Chovnost: Ano, bude
Zbarvení: Tmavý hnědák

Povaha: Temperament dostihového koně na ní jde opravdu výrazně znát, jde vidět, že opravdu ráda běhá a někdy něco skočí, avšak není vhodná pro úplného začátečníka.
Historie: Satisfaction má za sebou dostihovou kariéru, plnou úspěchů i neúspěchů, mezi úspěch patří třeba i to že se dostala na slavné Centucky závodiště.
Rodokmen: Otec: hledám
Matka: hledám

Cena: pochází ze setu seabiscuit 3 koní.
Datum koupení: srpen 2012
Rok výroby: doplním
Výrobce: Breyer

Paradise

22. srpna 2012 v 18:00 | pompin
Name: Paradise
Show name: RSS Paradise
pohlaví: Klisna
Věk: 4 roky

Plemeno: tenesseský mimochodník
Zaměření: výstavy, soutěže
Chovnost: Možná bude hříbě
Zbarvení: Vraník

Povaha: Paradise je miláček všech... Všichni na ní chtějí jezdit, jak kvůli temperamentosti tak kvůli tomu, že je hodný..
Historie: Paradise se k nám dostala náhodou, přivezla jsem si ji z jedné výstavy...
Rodokmen: Otec: ?
Matka: ?

Cena: nevím, kupovala jsem set 4 koní.
Kde byl koupen: ALS 2011
Datum koupení: říjen 2011
Rok výroby: ?
Výrobce: Breyer

Nevydžela :D

20. srpna 2012 v 20:41 | pompin
Jo až tak moc mi chybíte, že musím napsat :D Né... jde o to, že mám nový koníky (i tradíky) možná budem mít jednoho božího classica od Aši... :) Aša mě právě za to "možná" praštila králíkem... Má totiž odemě nového králíčka :) Dneska jsme ho koupili... Nenechala si vymluvit to koupení toho classica pro mě :D A víte co? Taky mi dala Diamonda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Úplně zadarmo... Achjo, je strašná pořád mi chce něco dávat a když odmítnu tak mě chce něčím praštit a pořád mi to nutí... :D
ale jsem ráda... no a teď jsem vyzradila toho prvního tradíka co máme nového... Jeho fotečka je pod článkem ;)
Achjo já jsem tak happy, nejprv jsem byla 3 noci u Aši a teď je až do soboty u nás a já pak u ní zase 3 noci! Takže celkem 12 dní spolu... :) Nejradši bych u ní, byla třeba celej rok a stejně by mě to neomrezlo! :))
Ještě jsem chtěla říct, že od pozítří je přednatstavená kupa profilů, tak se nelekněte... A přijede taky ještě jedno tradi zvířátko od breyera ;) a ještě pár foteček ;)
Z mím morčetem Bublinkou u Aši
A posílá vás do prdele
Aša zakopává kočku :D abych si ji nemohla fotit :D
Zakopaná
Aša fotograf :D
Koukáte na farmu? "kolik loků tolik je vám let" :D Aše je 8 :D
Už ve stanu, morčátko samozřejmě s náma ve stanu :D Sme se strašně hádali kdo sním bude spát :D Většinou vyhrála Aša :D
Náš nový pesan, irský setr, já vím ta fotka je strašná, fotila jí taky Aša...
a na scénu přichází můj 2. nový tradík San Dominigo!
Aši novej stablík :)
A na scénu přichází diamond
Povodňová lávka v chrastavě... schválně kdo si vzpomene na TN :)
A moje Ajbeaska samozřejmě u Aši semou
Moje paintka a aši doga :)
Aši úžasná ponička :))
Miník
:)
Aša stavěla překážku... ty křížky byl dobrý nápad :)
a přišel se na nás podívat i kamarád :)
Cream
Můj stablík
Zbytek příště ;)

Pozastaveno do září.

7. srpna 2012 v 19:34 | pompin
Ahoj, chtěla jsem říct, že pozastavuji do září. Mám k tomu hned několik důvodů, asi tím největším jsou moje osobní problémy... (holky, kterým jsem to řekla ví, ti co neví ať ani napátrají). Druhým důvodem je, že tak trochu nevím co chci... ono nejde táhnout 4 věci najednou koně (ty živé), ChS potkanů, yoya a ještě modely, proto si to chci všechno urovnat... nevím jestli mi na to 3 týdny budou stačit, ale snad ano. další důvod je ten, že stejně skoro nejsem doma a nechci tu mít obden článek "pozastaveno" to fakt radši ne. Chtěla bych Vám taky připomenout (naposledy) zápis SR a oblíbených. http://ranc-sintie-schleich.blog.cz/1207/zapis-sr-os snad se zapíšete všichni. Ahoj v září.

Můj domácí mazlíček - Ajbeas (potkánek)

7. srpna 2012 v 7:37 | pompin
Zaujalo mne téma týdne a tak sem se i já rozhodla zapojit do psaní na toto téma. Tématem je "Můj domácí mazlíček". Protože mám zvířat hodně - 16 potkanů, 2 vodní želvy, 3 křečky, rybičky, žebrovníka, pískomila, achatiny a morče. Rozhodla jsem se z nich vybrat jedno, které má v mém srdci místo největší a to mojí potkanku, která se narodila v mojí ChS Ajbeas. Ajbeas nemá speciální zbarvení, ani není nějak krásná, budete se divit, ale není to dumbo, velveteen, rex ani nic podobného, je to običejný albín. Dokonce má i špatnou genetiku, má v rodokmenu příbuzné rodiče. Chybí jí pacička, má zlomený ocas a nedávno podstoupila operaci nádoru. Možná proto v mém srdci uvízla nejvíc, ale ne tím to není. Pochází z mích prvních mláďat, má strašně mazlivou povahu, ikdyž když si vezmu první měsíce jejího života, bylo to přesně naopak, chtěla jsem si ji vzít z klece utíkala předemnou a občas i kousla, ale jak vyrůstala se svojí matkou Mínou, stávala se z ní celkem mazlivka. Mína na tom byla povahově ještě o něco líp než ajbeas, byla však živější a proto byla Ajbeas vždycky její podřízená a já ji vlastně i tak brala, brala jsem ji jako malou holčičku a Mínu jako postarší dámu, co už tomu "rozumí". asi po roce a čvrt od narození Ajbeas nás však zasáhla krutá rána. Mína zemřela. Dožila se roku a půl, zemřela při operaci abcesu na embólii. Ajbeaska bez ní trpěla, začala se sebepoškozovat. (ano potkani jsou na tolik inteligentní, že i tohle chápou) Spala semnou v posteli a věnovala jsem se ji o to víc, proto ona nahradila místo Míny a stala se tou postarší rozumnou dámou, ale nevím, pro mě to je a vždycky bude to malé střeštidlo, co sem jako malinkaté ani nemohla vytáhnout z klece. Je poslední kdo ze všech mláďat z toho vrhu žije. Všichni její sourozenci jsou již po smrti. Poslední její sestra zemřela minulí týden. Ajbeas jsou dva roky a dva měsíce na potkana z takovím původem je to dost, já však doufám, že tu semnou ajbeaska ještě dlouho zůstane a já se spolu sní budu moct těšit jaký krásný další den sní prožiju. Nikdy ji nevymažu ze svích vzpomínek, to ani nejde, zažili jsme spolu toho tolik, jako z žádným člověkem, ono se říká, že zvíře je někdy lepší než člověk a u Ajbeas to platí dvojnásob, zůstane v mém srdci navždy.

7.8.2012

7. srpna 2012 v 7:22 | pompin |  Deníček
Za necelí měsíc se de do školy a mě pořád připadá jako by škola skončila včera. Ale to asi každému. ¨Dobrá zpráva je, že jse´m si včera objednala úplně suproví yoyo, sice trošinku dražší (asi 900kč), ale ta cena za to stojí.
našla jsem jednu jeho úžasnou fotku:
Dneska buďto přijede kámoška dříve měla taky ranč, možná ji jiště někdo znáte, měla přezdívku Nika a je to asi rok co skončila. Pokud se udělá hezky, půjdem se spolu koupat do rybníka co je u nás. Strašně bych chtěla aby mi už přišli koně z německa, je tam i jeden tradík. A to mi taky připomíná. Rozhodla jsem se malinko pozastavit sbírání, né blog, ale sbírání jako samo o sobě. Prostě a jednoduše, musím si v hlavě urovnat co vlastně chci abych toho později nelitovala. proto si teď nějakou dobu koně objednávat nebudu.

Jsem doma - unavená, ale celá :D

5. srpna 2012 v 20:02 | pompin
Ahoj, no tak jsem doma. Za tři noci jsme ujeli na kolech 117km. Možná si teď říkáte nic moc, ale ono kdyžby jste to zkusili, pochopili by jste. První noc jsme spali někde v lese no prdel prostě to byla :D. Jeli jsme někomu přes louku :D a hlavně on strejc má obrovský auto, sharan, newm jestli to znáte. Net tam byl i notebook sem měla ssebou, ale prostě sem si to chtěla užít bez toho... Myslím v tom pensionu, kde jsme spali další dvě noci byl net. Jídlo měli dobrý, jenom už na hodně dlouho nechci vidět smažák :D. Měla jsem ho k večeři, obědu, večeři obědu :D takže 4x za ssebou :D super no... No pro Vás je důležité že jsem zpět :D. Takže nevím, možná dneska, nebo zejtra objehnu, nevím jak se mi bude upřímě chtít, jsem strašně unavená a ještě musím vybalovat a taky se chci podívat na farmu. :D No zatím se mějte hezky ;)

:D oznamko

2. srpna 2012 v 9:08 | pompin
Mám prUsmívající se vás takUsmívající sevUsmívající seu Usmívající setázku máte rádi smajlíky? Jak mUsmívající sec? Já je přímUsmívající seo miluji! Ne nehrabe mi, kdUsmívající se tuhle zprávu přečetl? Já myslím, že tUsmívající se zvládnUsmívající seu všichni ne? Nejsem magUsmívající ser, ani psichUsmívající se, ale šíleně mě tUsmívající se baví! Chci jen Usmívající se známit, že tu dUsmívající se neděle nebudu!!! Takže je pUsmívající sezastavenUsmívající se! PrUsmívající setUsmívající se mě prUsmívající sesím Usmívající semluvte z Usmívající sebíhání.
P.S. DUsmívající seufám, že ty smajlíky vezmete z legrací :D

RZ demetri Keny

1. srpna 2012 v 11:32 | pompin
Name: RZ demetri Keny
Show name: RSS RZ Demetri Keny
pohlaví: Hřebec
Věk: 8 let

Plemeno: Arab
Zaměření: Výstavy,chov
Chovnost: Možnost připouštění
Zbarvení: šedý myšák ?

Povaha: Temperamentní
Rodokmen: Otec: Hledáme
Matka: Hledáme
Úspěchy:

Cena: 150kč
Kde byl koupen: RZ demetri
Datum koupení: 2012
Rok výroby: doplním
Výrobce: Schleich

Soupis SRek

1. srpna 2012 v 11:11 | pompin

Eh, měnsí soupis mích SR - nezapsané, nechť se prosím zapíši zde: http://ranc-sintie-schleich.blog.cz/1207/zapis-sr-os ať vím, že sem chodí.

2.• Koník//ranch-ss.blog.cz - zapsaná
7• Kami//staj-tami.blog.cz/ - zapsaná
9• Gabča//ranch.blog.cz/ - zapsaná
10• Franch//franch.blog.cz/ - zapsaná
20• Lucka//schleich-sp.blog.cz/ - Nezapsaná
21• Áďa//adaranch.blog.cz/ - Nezapsaná
22• Nimsay//ranch128.blog.cz/ - Nezapsaná
24• Petra//ranc-solemio.blog.cz/ - Nezapsaná
28• Plex//plexss.blog.cz/ - Nezapsaná
29• Terybery//terybery.blog.cz/ - Nezapsaná

Beeby

1. srpna 2012 v 0:16 | pompin
Name: Beeby
Show name: RSS Beeby
pohlaví: Klisna
Věk: nevíme přesně

Plemeno: Falabella
Zaměření: chov, mazlení
Chovnost: Má již u nás hříbě
Zbarvení: smíšený palomino

Povaha: Takoví mazel :)
Rodokmen: Otec: ?
Matka: ?
Úspěchy:
Cena: 140kč
Kde byl koupen: Pompo
Datum koupení: 2011
Rok výroby: 2011
Výrobce: Schleich

Nyja

1. srpna 2012 v 0:09 | pompin
Name: Nyja
Show name: RSS Nyja
pohlaví: Klisna
Věk: 2,5 roku

Plemeno: island
Zaměření: V přípravě
Chovnost: Ještě mladá
Zbarvení: modrá bay

Povaha: Zatím je to takové trdlo :D
Rodokmen: Otec: hledáme!
Matka: Hledáme!
Úspěchy: 1.místo ALS, CLS

Cena: 5e
Kde byl koupen: německý e-shop (objednána)
Datum koupení: 2011 červenec/srpen
Rok výroby: doplním
Výrobce: Breyer/Stablemates
Copyright Pompin 2010 - 2013