hhhds


Aneb když se z koníčku stane úchylka :3.

Červenec 2012

Vejlon

31. července 2012 v 23:59 | pompin
Name: Cejlon
Show name: RSS Vejlon
pohlaví: Hřebec
Věk: 5 let

Plemeno: Andalusan
Zaměření: Výstavy,chov
Chovnost: Možnost připouštění
Zbarvení: šedý myšák ?

Povaha: Nejhodnější hřebeček u nás, přítulný
Rodokmen: Otec: Despring
Matka: Sunflei
Úspěchy:
Cena: 180kč
Kde byl koupen: Albert - pompo Náchod
Datum koupení: 2011?
Rok výroby: doplním
Výrobce: Schleich

31.7.2012

31. července 2012 v 23:48 | pompin |  Deníček
Jsem ospinkaná, ale přeci jen něco sesmolím...
Rozhodla jsem se, že každému z koní na našem ranči udělám ohlávku a asi i dečku a chci to stihnout do konce prázek, takže mám co dělat... taky cmkuji, takže se můžete těšit na nové přírustky :) Strašně mě sere, že můj druhej "lepší" foťák si zbalila mamka do lázní... :/ ještě 14 dní bez foťáku, super...
Nejspíš mám zase nemocného potkana a do toho všecho přijel bratranec... další blbá zpráva je, že yoya a provázky co jsem měla objednaný asi dorazí pozdě, protože se to seklo někdě na poště (zasraná česká pošta!). No nic, mějte se, Pompin
která je hezčí?
tahle:
nebo, tahle?

Nádherné videa schleich

31. července 2012 v 21:06 | pompin
Našla jsem na netu dvě videa z vážně nádhernými fotkami schleich, myslím, že jste je ještě neviděli a rozhodně stojí za to.
prosím komenty :))

Perkons

31. července 2012 v 20:46 | pompin
Name: Perkons
Show name: RSS Perkons of mistiens
pohlaví: Klisna
Věk: 4 roky

Plemeno: Percherone
Zaměření: Tah, je i přiježděná a zaučená na anglii
Chovnost: Plánujeme hříbě
Zbarvení: Smíšený bělouš ?

Povaha: Energické mladé trdlo
Rodokmen: Otec: Hledáme!
Matka: Hledáme!

Cena: 107kč
Kde byl koupen: Pompo - Náchod
Datum koupení: 2012, 31.června
Rok výroby: doplním
Výrobce: Schleich

Jak to je?

31. července 2012 v 17:00 | pompin
Určitě jste si všimli, že u článku mám nanejvíš 5 komentů, to mi přijde strašně málo... Vím, že spoustu z Vás má pozastaveno a navíc jsou prázdniny, tak kdo by seděl u notebooku a obíhal nějaká podělaná SRka, ale přijde mi, že nováčci, i ti starší přestávají chápat smysl SR. SR = Spřátelený ranč, SPŘÁTELENÝ tudíž je to přátelství navazané mezi dvěmi sběrateli. Pamatuje te si jak jsem se chtěla objetovat pro Rosy aby nekončila, bylo to upřímné. Já nad tou klávesnicí jak jsem psala článek a koment k ní opravdu brečela, stejně tak u venkelky, protože tím, že skončili pro mě uzavřeli jednu velkou krásnou epizodu mého života... (obě se na ranč nakonec vrátili) Jenže teď mi přijde, že SR je jenom jakási "soutěž" o to kdo jich bude mít víc. A když někdo napíše článek s titulkem "KONČÍM" všichni pod něj napíšou komentáře tipu: "néééé nedělej to! je mi to strašně líto" a teď si řekněme kdo z nás to myslí upřímě? Víte třeba, že Aša skončila, možná by neskončila, ale nasralo jí, že milá Terinka psala za někoho jiného jak je šťastná, že Aša končí! Proboha lidi! Kdo může mít radost z toho, že naše komunita je zase o kus menší! A ještě se k ní přidala milá naervon, něco na tom asi bude, že ona má 1000... komentů a já jen těch svích 5 a to ještě musím čekat třeba dva, tři dny než se tam nashromáždí. Dřív sem jich měla 20!!!! a obíhala jsem třeba 2x týdně, takže v tom jak obíhám to fakt nebbude. Bude to v tom, že skoro nikdo teď nebere SR jako přátelství, ale jako zdroj komentářů na svém blogu.
Proto je člověk pak i líný rozkliknout odkaz na rajče v článku a všechny fotky hezky poctivě prohlédnout! Vím o spoustě z Vás co místo aby klikli na CČ kliknou na komentáře, něco sesmolí a ani se nepodívají co pod tím CČ bylo! No schválně kdo z Vás to udělá!

yoyo - něco málo na seznámení

30. července 2012 v 15:13
Ahoj, vím, že toto moc k ranči nepatří, co moc vůbec to sem nepatří, ale nedá mi to Vás seznámit s mím koníčkem yoyováním.
Pokud si teď myslíte, že yoyovat lze jen nahoru a dolu tak to se peltete! existuje totiž nepřeberné množstí druhů yoyí s kterými toho dokážete daleko více. Cena se pohybuje od 120 - xtisíc korun. Yoya se dělí na ložisková a bezložisková na yoya samonavrycecí (yoya co se vrací na trhnutí ruky) a bez návratového systému. Pro začátek je nejlepší začínat z yoyem z návratovým systémem, jelikož se nemusíme soustředit na navracení do ruky, ale na samotné tryky a tak nám učení půjde mnohem rychleji. Pro začátek Vás seznámím s yoyem se kterým sem začínala já. Jedná se o model "Reflex" do teď si však vyčítám, že jsem místo tohoto yoya nevzala jiné. Yoyo je z autonávratovím systémem, bezložiskové. Postačí na základní triky jako je sleeper (točení yoya minimálně 5 vteřin a pak znovu "přivolání" do ruky), walk a dog (yoyo je puštěno na zem a po zemi ho jakoby vodíme. Na složitější triky však nestačí. (Já tohle zvládala za 1 den). Jeho pořizovací cena mi na jeho výkon přijde vysoká 230kč. Kdyžbych mohla volit teď vezmu si místo něj yoyo mosquito.
Reflex yoyo
Kdyžbych mohla volit teď vezmu si místo něj yoyo mosquito. Jeho cena je 250kč, ale je o 100000% lepší. Má ložisko.
Mosquito yoyo
Yoyování se dělí na pět "stilů"
1A - klassické stringové (string = provázek v yoyu) triky, se kterými začíná vetšina yoyerů yoyo je přivázané k provázku a provázek pak k prostředníčku.
2A - loopovací triky ( dvě yoyo, yoyo je přivázané k provázku a provázek k prstu, yoyer nepředvádí klasické triky, ale yoyi okolo sebe jakoby hází.
3A - Stringové triky s 2 yoyi
4A - offstringové triky, yoyo není přivázáno k provázku, ale provázek je přivázán k prstu
5A - freehandové triky, yoyo je přivázáno k provázku, ale provázek není přivázán k prstu, namísto toho je na konci protizávaží. (video doporučuji pustit v HD rozlišení)
Já dělám triky 1A,2A a chtěla bych začít z 5A.

Když se dostaneme přes základní triky, ketré nalezneme tady: http://duncancrew.cz/triky/zacatecnici/ můžeme přejít k trikům složitějším. Avšak z těmito "nejlevnějšími" a "nejobičejnějšími" yoyi toho moc víc nesvedem, proto budem potřebovat yoyo nové. Jako další yoyo jsem vybrala yoyo "ZanNavi". Je asi cenově nejdostupnější, ale zároveň kvalitní a dají se sním dělat stili 1A,3A,4A a 5A tudíž je vhodné i úplně na začátek aby se majitel mohl rozhodnout jaký stil mu nejvíce sedne a podle něj pak dále pokračovat.
Má autonávratoví systém a ložisko, tudíž je naprosto za tu cenu vynikajcí.
ZanNavi yoyo
Další dělení yoyí je podle tvaru. Všechna yoya víše uvedená jsou ve tvaru buterfly, který se hodí na 1A, 3A, 4A a 5A triky, nehodí se však už na 2A loopovací triky. protože jeho váha je soustředěna hlavně do stran a né do středu a je taky hodně široké což není pro 2A stil zas tak žádoucí.
Jaké yoyo tedy na 2A? Můžeme se rozhodnout mezi tvarem imperial 1.obrázek, tento tvar je tvarem úplně původním, v tomto tvaru vzniklo vlastně úplně 1.običejné yoyo a je asi světově nejrozšířenější. 2. tvarem je modified.
photo 1photo 3
Já bych doporučovala začít s tvarem buterfly, tedy stilem 1A.

yoyem na které teď šetřím je yoyo delphin. stojí 900kč je ložiskové z kovu.
Dolphin yoyo

fotky Aša a Storalee

29. července 2012 v 13:07 | pompin
Ahoj, předevčírem jsem se vrátila domů od Aši a Storalee, bylo to tam moooc super! Fotek je jenom pár a jsou pod CČ tak doufám, že se budou líbit. No každopádně pracuji na svém novém blogu o náramcích přátelství, k jejichž pletení mě opět přivedli holky, taky zase začnu z yoyi, mamka mi objednala dvě nové. Jenom bych chtěla upozornit na zápis SR a oblíbených, který je pod tímto článkem, nechci nikoho ze SR ani OS vyhazovat, ale jde mi o o to, abych věděla kdo sem chodí a kdo ne. Proto jsem dala na zapsání taky tolik času. No, ale abych jen nemlela:

Zápis SR/OS

27. července 2012 v 7:49 | pompin
No takže, sice jsou prázdniny a spousta z Vás je pryč, ale máme tu zápis SR a OS, zápis tu bude až do 7.září, takže budete mít dost času se zapsat. Poprosila bych VŠECHNY kdo chtějí být semnou a jsou SR, nebo OS (OR) aby se zapsali pod tento článek takto:
Přezdívka:
Jak obíhám (já):
Adresa Ranče:
Toť vše. Budu Vám za to moc vděčná, nechť se Vás zapíše co nejvíce.

U Aši a Storalee

25. července 2012 v 13:44 | pompin
Ahoj, právě sedím u Storalee na gauči a společně z Ašou koukáme na "Kruh" protože se musím přiznat, že jsem tenhle horor nikdy neviděla. Storalee má dva úžasné koníky (sice se na ani jednom nedá jezdit, ale to neva). Možná natočíme nějaký fiml/seriál to se ještě uvidí, podle toho jak se nám bude chtít. Spíme tady ve stanu, takže je prdel :D Ikdyž včera jsme byli dost uanvení, spali sjme asi 3 hodiny :D No co napsat? Možná ještě udělám nějaké profilky, mám chvilku času ;).

nejde mi komentovat!

22. července 2012 v 21:48 | pompin
Ahoj, jenom krátké oznamko! nejde mi komentovat... NIKDE! u Nikoho, zítra to zkusím znova, pro dnešek mě omluvte.
taky vám to nejde?

22.7.2012

22. července 2012 v 7:22 | pompin |  Deníček
Kamarádka odjela, takže jsem opět v "online" režimu. K tomu článku u Nae se vyjadřovat nehodlám, už mě unavují ty všechny hádky. Ten kdo je tady dýl mi jistě potvrdí, že dřív to bylo jiné, nikdo se nehádal, na blogu se řešili jen věci týkající se sbírání (občas sme napsali něco o sobě) a bylo to, žádné rozmazávání soukromích věcí na blogu...! To byl podle mě podraz největší...
ale já mlčím... a ocenila bych kldyžby jste se už ke "mě a nae" také nevyjadřovali, protože to nemá cenu a rozpoutá to jen další hádky. Já si nae nebudu všímat nebudu na nic od ní regovat a ono to postupem času vyšumí. Dneska budu dělat na profilech, všechny je zveřejním asi pozítří.

20.7.2012

20. července 2012 v 15:30 | pompin |  Deníček
Jen v rychlosti, kamarádka nakonec přijede. Koně zatím nepřišli, doufám, že do pondělí přijdou...
Takže, protože kamarádka přijede a bude tu do zítra nečekejte během zítra žádné články a během dneška asi neoběhnu a už taky ne články, možná přidám ještě modell chalange, když bude chvíli čas ;) Mějte se hezkky ;)

Areál ranče Sintie

20. července 2012 v 7:43 | pompin
Areál jako takoví nemám. Nemám na to místo a ani čas. Proto mám koně vyskládané hezky v poličkách ;)
Začneme u tradíků! Protože jich mám zatím málo, přidělila jsem jim čestné místo na mém stole. Aby to nevypadalo divně pod nohy mají hobliny.
Každý tradík má u sebe cedulku (někteří ještě nemají hotové) se jménem, plemenem, výstavní třídou a hménem našeho ranče.
Další část mé sbírky tvoří stablíci. Ty mají přidělené dvě části. Poličku a tuhle malou vitrínku (?).
P.S. Ten bordel na straně je mamky... ;)
Stablíci mají u nohou také cedulky.

Další částí mé stablí sbírky je malá polička z lover setu, kde jsou CMka
Další část mojí sbírky tvoří schleichové. Koníci mají přidělenou poličku u okna, původně na CDčka. Bohužel už se tam přestávají vejít, takže budu muset vymyslet něco většího.
Někteří mají u nohou taky cedulku, měli by ji postupně dostat všichni.
Nejmenší, mají místo nejvíš :D
Ještě teď se směju té OBR stužce :D
Předposlední část mé sbírky tvoří ocenění celkem z 5 LS - CLS 2011,CSE 2011, ALS 2011, NYLS 2012, CLS 2012.
Poslední část mé sbírky tvoří nástěnka, z pro mě důležitými věcmi (certifikáty,taška speciálně od schleich, dečka LLY...)
Ještě bych zapoměla, na ostatní zvířata od schleich a vybavení ranče :D

Vybavení tvoří - Valník, auto z přívěsem a krmelec a pítko.
Hořejší část patří krávám, psům, prasátku a kočičkám.
Dole je vždycky malinkatá scénka:
1. část dolní poličky v pravo patří zoo zvířatům
Vlevo pak elfky a bájní koně.
a celkový pohled:
Toť celí náš areál :)) No, možná Vám to přijde jako málo, ale já už ty koně nemám kam dávat :D

19.7.2012

19. července 2012 v 11:27 | pompin |  Deníček
Pár novinek a upomínek :D
• Mám dva nové schleichy, jsou to oba hřebci a oba tažáci ♥,více, až budu mít jejich fotky.
• Včera jsem dokončila fotoateliér, řeknu Vám byla to fuška :D
• Mám jet an víkend za kámoškou, ale já ybch chtěla aby přijela k nám, ikdyž ona nejspíš nepřijede.. :/
• Mám se blbě, protože koně z německa asi nedorazí... pitomí německý obchod!
• Dneska mi děda koupil nový matný lak, HURÁ!
• TO JE VŠECHNO!

Mějte se ;)

Návštěvní kniha

18. července 2012 v 17:07 | pompin
Tady je místo pro reklamy, upomínky, náměty a podobně ;)

O mě

18. července 2012 v 16:44 | pompin
Tak jeden článek věnovaný blbosti, MĚ! Napadlo mě, že ty co nejezdí na LS by mohlo zajimat třeba jak vypadám, o co se zajímám a podobně :)

Krátký životopis:
Narodila jsem se 8.ledna 1998 v Náchodě. Do svích tří let jsem žila z babičkou, dědou a mamkou v Červeném Kostelci. Později jsem se společně z mamkou přestěhovala do Janských Lázní kde jsem začala navštěvovat MŠ do svích 6 let. V 6 letech jsem nastoupila na 1. stupeň ZŠ ve Svobodě na Úpou. Zde jsem vychodila celí 1. stupeň. Do 6. třídy, jsem ale nenastoupila. Přešla jsem na nižší gymnázium v Náchodě. Od té doby žiju se svou babičkou a dědou opět v Červeném Kostelci mamka mě navštěvuje o víkendech a já za ní občas jezdím i ve všední dny. Maminka pracuje jako učitelka na obchodní akademii pro tělesně postižené, odmalička vyrůstám bez otce.

Moje zájmy a koníčky:
Miluji zvířata a proto jsem jim oddala celí můj dosavadní život, počínaje mím prvním zvířetem zakrslím králíkem, kterého jsem dostala v 5 letech k vánocům. Dožil se 8 let a zemřel před 2 lety o prázdninách. Ze zvířat mám zvláště v oblibě potkany, získali si mě svojí inteligencí a láskou oproti jejich pánu - člověku. Jsou to velmi chápavá a vnímavá zvířata. Momentálně se starám o 16 jedinců z toho 10 samiček a 6 samečků. Stránky mé chs: http://chschs.webnode.cz
Miluji, ale i koně, kterým patří velký obdiv pro jejich krásu a schopnost porozumění člověku. Ráda čtu knihy, píšu povídky a objevuji nové věci.

Já a koně:
Ke koním sem se poprvé dostala v 6, nebo 7 letech. Bylo to na letním táboře. Během týdne jsem se "naučila" ovládat koně ve čtyřech chodech, jezdit bez sedla v kroku, klusu a zkoušela jsem i cval. 2x jsem skákala křížek a naučila se základy péče o koně. Nebýt tábora asi neumím jezdit pořádně dodnes. Mím nejoblíbenějším plemenem je barokní pinto, irský tinker, anglický plnokrevník a hucul. Nemám ráda: haflingy, ČTčka, poníky

Místo kde jsem nejraději:
Myslím, že i tenhle odstaveček si tu zaslouží být. Tohle místo je místo kde jsem vyrůstala, kde jsem trávila okamžiky svého dětství, místo, které se mi nikdy neomrzí, místo o kterém budu vyprávět svím dětem, místo kde žije a bude žít dál i po jeho smrti nejhodnější člověk na světě, je to bývalí statek mojí prababičky ( teť už právoplatně mé mamky ). Teď tady nění už žádné zvíře, ale krom prvního roku tu byl celí život můj králíček. Mojí prababičce je nyní 97, bohužel už jde na ní vidět stáří. Mám ráda jen tak chodit po půdě a objevovat nové kouty, které skrývá toto okouzlující, ale podovné místo, plné záhad a tajemství, je to zvláštní vracet se zpět k nejlepším chvílím mého dětství stráveném zde, zde kde to mám nejraději.
Nikdo kdo tu nebyl nepochopí mojí lásku k této zahradě a domu.

Den 06 - Model, který si přemalovala

18. července 2012 v 15:43 | pompin
Mím asi zatím nejpovedenějším a pro mě nejhezčím CMkem je kobylka co ještě nemá jméno ( nějaký návrh? ).
Je to moje 1. CMko z mohérem. :)

17.7.2012

17. července 2012 v 21:28 | pompin |  Deníček
Ahoj, tak tu mám nějaké novinky.
• Dodělala jsem CMko schleicha. Mě se docela líbí a jsem spokojená :)).
• Maminka mě šíleně potěšila, koupila mi barvičky a štetce za 640kč. Takže hurá do malování!!
• V pondělí bych měla odjet za storalle a Ašou do Chrastavy, budu tam až do pátka, moc se těším :))
• Chystám překvapení! :*

Den 05 - Model, který byl nejlevnější

17. července 2012 v 21:05 | pompin
Ať chci, nebo ne nejlevnějším modelem ( když neberu dárky ) byl Denny. Koupila jsem si ho na CLS v roce 2012 za 15kč.

Den 04 - Nejdražší model

16. července 2012 v 19:28 | pompin
Ať chci, nebo ne nejdražší model je Diamond. Rozhodně však jeho koupi nelituji, je jeden z mích největších oblíbenců a je to takoví můj klenot sbírky.
Copyright Pompin 2010 - 2013